Co ma znaczenie dla rozdzielczości drukowanych zdjęć?

Dzisiaj technologia jest tak zaawansowana i ogólnodostępna, że każdy może sobie wydrukować zdjęcie na własnej drukarce. Było to nie do pomyślenia jeszcze przed kilkunastu laty. Jednakże, nawet dzisiaj, nie zawsze zdjęcia wychodzą w takiej jakości, jakby się tego chciało.

Jak dobrać tusze do drukarek?

Za niską jakość drukowanych zdjęć może odpowiadać wiele czynników. Jednym z nich jest zły dobór tuszy do drukarek. Z pewnością, wiele osób zupełnie nie zdaje sobie sprawy, że w głównej mierze to właśnie tusz, jego jakość i rodzaj, decyduje, czy otrzyma się zdjęcie HD, czy też wydruk w fatalnej jakości. Na co więc zwracać uwagę, gdy kupuje się tusze do drukarek, przeznaczone do drukowania zdjęć?

Przede wszystkim, trzeba sprawdzić, czy dany tusz jest rozpuszczalnikowy. Jest to bowiem jedyny rodzaj tuszu, który naprawdę nadaje się do drukowania zdjęć. Wszystkie pozostałe mają bowiem duże ograniczenia, jeśli chodzi o rozdzielczość.

Sprzęt również ma znaczenie

Nie ma wątpliwości, że nawet najlepszy tusz nic nie zdziała, gdy sprzęt jest nieodpowiedni. Jakie musi on spełniać warunki? Przede wszystkim, musi posiadać podzespoły umożliwiające druk HD. Powoli staje się to normą, jednakże, jak na razie jeszcze nie wszystkie drukarki spełniają te wymagania. Dlatego też, warto dokładnie sprawdzać parametry sprzętu do drukowania przed jego zakupem.

Ponadto, nie bez znaczenia jest jakość wykonania drukarki. Niektóre z drukarek często się zacinają i psują, przez co zdjęcia nie są idealne. Warto więc sprawdzić opinie o drukarkach przed zdecydowaniem się na konkretny model. Warto także sprawdzić od razu, której firmy tusze są najlepsze np. DoktorTusz. Poleca się bowiem kupowanie drukarek w zestawie z tuszami. Łatwiej bowiem o zdjęcie w najwyższej możliwej rozdzielczości, jeśli drukarka i tusz pochodzą z tej samej firmy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tusze do drukarki i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.