Pieczątki biurowe i ich rodzaje

Kiedy w pracy ma się do czynienia z różnego rodzaju dokumentami, aby wszystkie czynności były usprawnione przydatne są pieczątki. Ich odbijanie na papierze znacznie przyspiesza wiele pracowniczych zadań.

Pieczątki nagłówkowe

Inaczej nazywane pieczątkami firmowymi, ponieważ zawierają zazwyczaj najważniejsze dane konkretnego przedsiębiorstwa, na przykład adres, siedzibę, dane kontaktowe, numer NIP (zobacz w DoktorTusz). Czasami pojawia się tam także adres strony internetowej, małe logo marki czy też numer rachunku bankowego. Tego rodzaju stemple naprawdę usprawniają i przyspieszają pracę, a poza tym ułatwiają spełnianie wymogów, jakie zawarte są w Ustawie o swobodzie działalności gospodarczej. Oczywiście pełnią one również funkcję informacyjną i reklamową. Podobną budowę mają pieczątki imienne, na których znajduje się najczęściej imię, nazwisko i stanowisko pracownicze konkretnej osoby. Pozwalają ona na szybkie oznaczanie dokumentów

Pieczątki księgowe i inne wzory biurowe

Jak wiadomo, każda praca biurowa wiąże się najczęściej z kontrolą oraz umożliwianiem przepływu korespondencji i różnego rodzaju niezwykle ważnych dokumentów. Wtedy warto jest skorzystać z pieczątek tabelarycznych, czyli tak zwanych pieczątek dekretacji księgowej, ale też z innych wzorów, które pozwolą na automatyzację pracy. Zaliczyć do nich można wzory takie jak:

– „Zapłacono gotówką.”

– „Potwierdzam zgodność z oryginałem.”

– „Sprawdzono pod względem merytorycznym/formalnym/rachunkowym.”

– „Wpłynęło dnia” – pozwalająca na oznaczenie daty dostarczenia dokumentu lub korespondencji. Ten wzór występuje także z automatycznym datownikiem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria biurowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.