Drukowanie na drukarce laserowej

Drukarki laserowe, nawet te przeznaczone do użytku głównie domowego, są drukarkami, które dają wysoką jakość wydruku. Jednym z największych wydatków, jaki czeka na ich użytkowników, jest zakup tonera. Dlatego wiele osób szuka sposobu na oszczędności przy drukowaniu. Jak się do tego zabrać?

Skup tonerów

Wiele osób narzeka na wysokie ceny tonerów do drukarek. Mogą oni skorzystać z usług miejsca, jakim jest skup tonerów https://www.doktortusz.pl/skup-tonerow. Pozwala to na odzyskanie chociaż części pieniędzy zainwestowanych w zakup tonera i w ten sposób  zmniejszenie kosztów zakupu nowego. Ceny oferowane przez skupy tonerów zależne są od rodzaju przyniesionego tonera i jego stanu.

Warto też wiedzieć, że niekoniecznie trzeba od razu kupować tonery od oryginalnych producentów. Czasem o wiele tańszym, a tak samo efektywnym rozwiązaniem jest zakup zamiennika. O ile wybierze się produkt odpowiedniej jakości i sprawdzonego producenta, różnica w jakości wydruku jest praktycznie niezauważalna.

Inne sposoby na oszczędzanie

Jeśli jakość wydruków domowych wcale nie musi być najwyższa, można  spróbować zmienić ustawienia drukarki. Minimalne obniżenie jakości drukowania pozwala na zaoszczędzenie tonera, co przekłada się na jego dłuższą żywotność.

Sporo można też zaoszczędzić na papierze do drukarki. Bardzo korzystne jest kupowanie go w dużych ryzach, liczących najczęściej pięćset kartek. O ile papier nie służy do drukowania ważnych dokumentów, śmiało można wybrać ten o niższej jakości. Nie jest on co prawda śnieżnobiały, ale do użytku domowego zupełnie się nadaje. Przed wydrukiem warto też sprawdzić jego podgląd – czasem niepotrzebnie zajmuje dwie strony, podczas gdy swobodnie można zmieścić go na jednej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tonery i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.